Drodzy Parafianie,
drodzy Goście!


Jak co roku w adwencie Pan Bóg prowadził nas wąską można powiedzieć monotematyczną ścieżką. Chciał nam uświadomić, jak bardzo każdy z nas potrzebuje światła w ciemnościach naszego życia. Światło świec w wieńcu adwentowym, światło lampionów roratnich to małe światełka, które stają się niepotrzebne, kiedy przychodzi Jezus ŚWIATŁOŚĆ ŚWIATA. Przychodzi, żeby dać nam nadzieję, żeby pokazać właściwy kierunek w naszym życiu, żeby ożywić to, co w nas umarłe. Przychodzi, aby wejść w ciemności naszego serca i wejść z nami tam, gdzie sami boimy się iść.

Boże Narodzenie – przyjście Boga na świat, pokazuje nam naszą prawdziwą wartość. Dla Boga nic nie stanowi przeszkody, by do nas dotrzeć. Tak Mu zależy na każdym z nas, że Nieskończony daje się ograniczyć czasem i przestrzenią, staje się najuboższym z ubogich i tak wchodzi w historię świata. Jezus chce także być obecny w historii życia każdego z nas. Podczas tych Świąt może po raz kolejny, może po raz przyjmijmy Go do siebie, zaprośmy do naszego życia, naszych rodzin i z nadzieją powierzmy Mu tych naszych bliskich, którzy się oddalili od Niego. Bóg stając się człowiekiem pokazuje, że nie ma dla Niego niemożliwych rzeczy.

Na te Święta życzymy Wam Drodzy pokoju i nadziei, wielu powodów do radości i siły do pokonywania życiowych trudności. NIECH TEN, KTÓRY JEST, KTÓRY BYŁ I KTÓRY PRZYCHODZI obdarzy Was obfitym błogosławieństwem.


o. Proboszcz wraz z Duszpasterzami i elbląska wspólnota Redemptorystów

Grafika oraz wzdrożenie: www.marcinkaczmar.pl
Joomla templates by a4joomla

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony akceptujesz ich użycie. Polityka prywatności