OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 14.10.2018 R.

 

 1. Niedziela 14 października
 • Dzisiaj obchodzimy w Polsce Dzień Papieski. Przy drzwiach kościoła – zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Trzeciego Tysiąclecia, która wspiera utalentowanych młodych ludzi. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać!
 1. Poniedziałek 15 października (Wspomnienie św. Teresy od Jezusa Dziewicy i Doktora Kościoła)
 • 17:30 różaniec w za naszą Ojczyznę, a o 18:00 Msza św. w intencji Kościoła, Ojczyzny, radia Maryja i TV Trwam. Podczas Eucharystii będzie można będzie ofiarą wesprzeć działalność Radia Maryja i TV Trwam.
 • W tym dniu przeżywamy w naszej Ojczyźnie Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętamy o rodzicach, których spotkała tragedia utraty. W tym cierpieniu jako ludzie, a tym bardziej jako chrześcijanie pragniemy być razem i iść razem dalej. W Elblągu Msza Św. w intencji rodzin, małżeństw, a także samotnych rodziców którzy utracili swoje dziecko - przed narodzeniem, czy też po narodzeniu - sprawowana będzie w kościele pw. bł. Franciszki Siedliskiej (ul. Willowa 26) o godz. 18.00.
 1. Wtorek 16 października (Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej)
 • W Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela Święto św. Gerarda Majelli, brata zakonnego. Bardzo prosimy w tym dniu o modlitwę za nasze Zgromadzenie przez wstawiennictwo tego świętego.
 • 7:30 nabożeństwo różańcowe.
 • 17:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony pod chórem. Zostaną odczytane podczas nabożeństwa.
 1. Środa 17 października (Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i męczennika)
 • 17:30 – różaniec i nabożeństwo ku czci Świętego Michała Archanioła w intencji o trzeźwość w rodzinach.
 • 19:00 spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
 1. Czwartek 18 października (Święto św. Łukasza Ewangelisty) Dzień modlitwy w za pracowników służby zdrowia
 • 19:00 w kaplicy Bożego Miłosierdzia Msza św. i spotkanie dla osób modlących się o dobrą żonę i dobrego męża.
 • W salce pod kościołem spotkanie wspólnoty ewangelizacyjnej „Nowe Życie”.
 1. Piątek 19 października (Dzień ustanowienia Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy)
 • Spowiedź od godz. 7:00 do 10:00 i od 15.00 do 18:30.
 • 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • 17:00 w Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR przy Alei Grunwaldzkiej 135 odbędzie się uroczysty koncert z okazji XVIII Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II - Promieniowanie Ojcostwa”. W programie min. wręczenie statuetki Tuus oraz koncert Eleni.
 1. Sobota 20 października (Wspomnienie św. Jana Kantego)
 • Msze św. w naszym Sanktuarium sprawowane będą o godz. 7:00, 8:00, 11:00 i 18:00.
 • 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 • Po Mszy o 11:00 nabożeństwo różańcowe.
 1. Niedziela 21 października (XXIX Niedziela Zwykła) Rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego.
 • Podczas Mszy św. o godz. 10:00 Będziemy dziękować Panu Bogu za nasze Sanktuarium w piątą rocznicę ustanowienia. Eucharystii będzie przewodniczył Ordynariusz diecezji elbląskiej ks. Bp. Jacek Jezierski. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.
 • Będziemy gościć w naszej parafii kleryków z WSD w Elblągu, którzy, jak co roku, będą po mszach świętych rozprowadzać kalendarze na rok 2019.
 1. Kartki na nabożeństwo wspominkowe za zmarłych można już składać w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Nabożeństwo wspominkowe za zmarłych będzie odprawiane w listopadzie o godz. 17:30 w poniedziałek, środę, czwartek, piątek i w niedzielę. Natomiast we wtorek o godz. 7:30, a w sobotę o 11:30. Przyjmujemy już także intencje mszalne na 2019 rok.
 2. Od 25 do 27 października w naszej parafii odbędą się rekolekcje dla wdów i wdowców. Rozpoczęcie każdego dnia o 10.00. Prowadzić je będzie ks. Dariusz Kułakowski. Szczegóły na plakatach w gablocie.
 3. Pomódlmy się za tych, których Bóg powołał do wieczności:
 • Elżbietę Kopacz, Władysławę Chyła, Janinę Kozłowską, Mieczysława Kruczkowskiego, Marię Michalak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

PAŹDZIERNIKOWY RÓŻANIEC

 od niedzieli do piątku o godz. 17.30,

we wtorek o 7.30,

w sobotę o godz. 11.30.

Nabożeństwo różańcowe dla dzieci 
w poniedziałek, środę i w piątek o godz. 16:30.


 

KANCELARIA PARAFIALNA

jest czynna

WTOREK-ŚRODA-CZWARTEK

10.00-12.00, 16.00-17.30

SOBOTA

9.00-10.30

 

Grafika oraz wzdrożenie: www.marcinkaczmar.pl
Joomla templates by a4joomla

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony akceptujesz ich użycie. Polityka prywatności