Ogłoszenia Duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 22 XI 2020 r.

 

 1. Niedziela 22 listopada: (Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata)
 • Msze św. sprawujemy o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:30, 18:30.
 • Dzisiejsza składka przeznaczona jest na WSD Redemptorystów w Tuchowie.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie aktu poświęcenia.
 1. Poniedziałek 23 listopada
 • 17:30 nabożeństwo wypominkowe.
 • 18:00 Msza św. w intencji rodzin naszej parafii.
 1. Wtorek 24 listopada (Wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy)
 • 7:30 – nabożeństwo wypominkowe.
 • 17:30 Nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o składanie do skarbony pod chórem próśb i podziękowań, które zostaną odczytane w czasie nabożeństwa.
 1. Środa 25 listopada
 • 17:30 nabożeństwo wypominkowe.
 • po Mszy wieczornej wirtualne spotkanie grupy bibiljnej.
 1. Czwartek 26 listopada
 • 17:30 nabożeństwo wypominkowe.
 1. Piątek 27 listopada.
 • 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • 17.30 nabożeństwo wypominkowe.
 1. Sobota 28 listopada
 • 7:30 godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP
 • 17.30 nabożeństwo wspominkowe.
 1. Niedziela 29 listopada: (I Niedziela Adwentu)
 • Msze św. sprawujemy o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:30, 18:30.
 • 17.30 nabożeństwo wypominkowe.
 • Zbiórka do puszek na Caritas parafialny i diecezjalny.
 • Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie opłatków. W opłatki na stół wigilijny będzie można się zaopatrywać się w zakrystii, kancelarii parafialnej i przy furcie klasztornej. Od Pierwszej Niedzieli Adwentu będą także rozprowadzane świece Caritas. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone dla potrzebujących.
 • Od przyszłej niedzieli w kościele zostaną wystawione kosze, do których można będzie włożyć artykuły żywnościowe, aby wspomóc potrzebujących naszej parafii. Ze względu na pandemię nie odbędą się zbiórki żywności w sklepach.
 1. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami ks. biskupa ordynariusza nie spowiadamy w zamykanych konfesjonałach. Dlatego też uległy zmianie godziny spowiedzi. Do odwołania nie będzie spowiedzi w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Natomiast spowiadamy w kościele: od 7.00 do 8.30 i od 16.30 do 18 30. W niedziele 15 minut przed rozpoczęciem każdej Mszy św. Zmieniliśmy także godziny adoracji w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Adoracja rozpoczyna się o 8.30 i trwa do 16.30. Od 16.30 do 17.30 adoracja w kościele. Ponadto dla osób przyjmujących Komunię św. na rękę jest osobna kolejka. Prosimy aby podchodziły one na środku kościoła i w pierwszej kolejności. Jeśli wydarzenie religijne odbywa się w kościele, to istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. Ks. bp. Udziela też aż do odwołania dyspensy wszystkim katolikom przebywającym na ternie naszej diecezji.
 2. RORATY 2020. Msze Św. roratnie będziemy odprawiać. w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy od 30 listopada o godz. 6.30.

Uwaga! W czasie Adwentu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 700.

 1. Pomódlmy się za zmarłych parafian szczególnie za śp.: Jana Lewandowskiego 78 l., ul. Płk. Dąbka, Jana Ignaczaka 83 l., ul. Robotnicza, Genowefę Smolińską 70 l., ul. Próchnika, Teresę Kisielewską 88 l., ul. Browarna i Adelę Dembską 94 l., ul. Donimirskich. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 1. Wszystkim obchodzącym w rozpoczynającym się tygodniu imieniny, urodziny bądź jakieś ważne rocznice życzymy: obfitości łask, błogosławieństwa Bożego i Opieki Najświętszej Maryi Panny.

 

 Mariusz Simonicz CSsR

 Proboszcz

 

Elbląg, dn. 22.11.2020 r.

 

 

 

Grafika oraz wzdrożenie: www.marcinkaczmar.pl
Joomla templates by a4joomla

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony akceptujesz ich użycie. Polityka prywatności