Ogłoszenia Duszpasterskie

I Niedziela Adwentu – 29 XI 2020 r.

 

 1. Niedziela 29 listopada: (I Niedziela Adwentu)
 • ofiary do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezjalną i Parafialną.
 • Msze św. sprawujemy o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:30, 18:30.
 1. Poniedziałek 30 listopada (święto św. Andrzeja Apostoła)
 • 17:30 – różaniec w intencji adorujących Najświętszy Sakrament naszej parafii.
 • Dzień imienin O. Andrzeja Łosia. Do wspólnej modlitwy z Solenizantem zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00.
 1. Wtorek 01 grudnia
 • 17:15 – zmiana tajemnic żywego różańca.
 • Intencje żywego różańca. Ewangelizacyjna: za życie modlitwy. Módlmy się aby nasza relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez Zycie modlitwy. Parafialna: o poszanowanie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz o nawrócenie zwolenników aborcji.
 • 17:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o składanie do skarbony pod chórem próśb i podziękowań, które zostaną odczytane w czasie nabożeństwa.
 1. Środa 02 grudnia
 • 17:30 – nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 • po Mszy wieczornej wirtualne spotkanie grupy biblijnej
 1. Czwartek 03 grudnia ( Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera Pierwszy czwartek miesiąca)
 • 19:00 nabożeństwo dla Wspólnoty ewangelizacyjnej „Nowe Życie”.
 • 21.00 nabożeństwo „Godziny Świętej” czuwanie w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
 1. Piątek 04 grudnia (Pierwszy piątek miesiąca)
 • odwiedziny chorych tylko na wyraźne zaproszenie zainteresowanych.
 • 15:00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 1. Sobota 05 grudnia (Pierwsza sobota miesiąca)
 • godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP po roratach.
 • 11.00 Msza sanktuaryjna a po niej różaniec i adoracja zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym sakramentem.
 1. Niedziela 08 grudnia: (II Niedziela Adwentu)
 • Msze św. sprawujemy o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:30, 18:30.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 8:00 do 16:30.
 • Składka przeznaczona będzie na dalsze prace wykonywane w naszym kościele. Za każdą złożoną ofiarę serdeczne Bóg zapałać.
 • Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.
 • W opłatki na stół wigilijny można się zaopatrywać się w zakrystii, kancelarii parafialnej i przy furcie klasztornej od dzisiaj będą także rozprowadzane świece Caritas. Cena dużej to 20 zł a małej 6 zł. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone dla potrzebujących.
 1. RORATY 2020. Msze Św. roratnie będziemy odprawiać. w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

Uwaga! W czasie Adwentu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 700.

 1. Od Dzisiaj także są wystawione w kościele kosze, do których można składać artykuły żywnościowe, aby wspomóc potrzebujących.
 2. Ze względu, że w tym roku nie odbędą się rekolekcje adwentowe w naszej parafii zachęcamy aby zachęcamy do udziału w rekolekcjach transmitowanych przez środki masowego przekazu. W naszej parafii oprócz transmisji Mszy św. w niedziele o 10.00 będziemy także prezentować rozważania adwentowe ojców z naszego klasztoru oraz naszych parafian. Będą się one pojawiały w każdym tygodniu adwentu w poniedziałki, środy i piątki. Zachęcamy do oglądania.
 3. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami ks. biskupa ordynariusza nie spowiadamy w zamykanych konfesjonałach. Dlatego też uległy zmianie godziny spowiedzi. Do odwołania nie będzie spowiedzi w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Natomiast spowiadamy w kościele: od 7.00 do 8.30 i od 16.30 do 18 30. W niedziele 15 minut przed rozpoczęciem każdej Mszy św. Zmieniliśmy także godziny adoracji w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Adoracja rozpoczyna się o 8.30 i trwa do 16.30. Od 16.30 do 17.30 adoracja w kościele. Ponadto dla osób przyjmujących Komunię św. na rękę jest osobna kolejka. Prosimy aby podchodziły one na środku kościoła i w pierwszej kolejności. Jeśli wydarzenie religijne odbywa się w kościele, to istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. Ks. bp. Udziela też aż do odwołania dyspensy wszystkim katolikom przebywającym na ternie naszej diecezji.
 4. Pomódlmy się za zmarłych parafian szczególnie za śp. Zdzisławę Frajny 89 l., ul. Robotnicza, Kazimierza Manista 72 l., Pl. Jagiellończyka, Wacława Łukasiewicza 74 l., ul. Płk. Dąbka, Alinę Dunowską 97 l., ul. Fałata i Mariannę Dziewiątkowską 89 l., ul. Gwiezdna. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 1. Wszystkim obchodzącym w rozpoczynającym się tygodniu imieniny, urodziny bądź jakieś ważne rocznice życzymy: obfitości łask, błogosławieństwa Bożego i Opieki Najświętszej Maryi Panny.

 

Mariusz Simonicz CSsR

 Proboszcz

Elbląg, dn. 29.11.2020 r. 

 

 

 

 

Grafika oraz wzdrożenie: www.marcinkaczmar.pl
Joomla templates by a4joomla

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony akceptujesz ich użycie. Polityka prywatności