Rzym, 11 grudnia 2015

Drodzy Współbracia, Siostry, Świeccy Współpracownicy i Przyjaciele,

11 grudnia 1865 r. błogosławiony papież Pius IX przyjął prośbę o. Mikołaja Maurona, Przełożonego Generalnego Redemptorystów i powierzył Ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy ich opiece z poleceniem, by „uczynili ją znaną na całym świecie”.

W styczniu 1866 r. redemptoryści otrzymali Ikonę od augustianów, a 26 kwietnia 1866 r. Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy została przywrócona do kultu publicznego w kościele św. Alfonsa w Rzymie.

Dla uczczenia tej rocznicy otrzymaliśmy takie przesłanie od Ojca Świętego Franciszka:

„Przewielebny Ojciec Michael Brehl,

Przełożony Generalny Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.

 

Z okazji 150. rocznicy przekazania Waszemu Zgromadzeniu przez bł. Piusa IX ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Ojciec Święty wyraża nadzieję, że to znaczące wydarzenie zainspiruje odnowione i autentyczne nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny, pobudzając całą rodzinę zakonną i wszystkich, którzy dzielą jej charyzmat, aby dawali coraz bardziej skuteczne świadectwo Ewangelii. Wraz z tymi życzeniami Jego Świątobliwość, przez wstawiennictwo Matki Odkupiciela, przywołuje obfitych łask niebieskich i udziela Apostolskiego Błogosławieństwa.

 

Watykan, 11 grudnia 2015.

 

Kardynał Pietro Parolin

Sekretarz Stanu Jego Świątobliwości

Zachęcam Was do podzielenia się tymi pozdrowieniami Ojca Świętego z Waszą wspólnotą i z osobami, które gromadzą się, by oddawać cześć Matce Bożej Niestającej Pomocy w naszych kościołach, parafiach i sanktuariach.

Z wdzięcznością módlmy się o błogosławieństwo Boże dla Ojca Świętego i jego posługi Piotrowej. Niech Matka Boża Nieustającej Pomocy nadal nas wspiera swoją miłością i czułą opieką.


Wasz Brat w Odkupicielu,

o. Michael Brehl CSsR

Przełożony Generalny

Grafika oraz wzdrożenie: www.marcinkaczmar.pl
Joomla templates by a4joomla

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony akceptujesz ich użycie. Polityka prywatności